USG bioderek w Poznaniu

Autor Wyłączono

Dzieci w trakcie swojego rozwoju potrzebują specjalistycznych badań, by sprawdzić, czy rozwijają się prawidłowo. Jednym z nich jest USG bioderek u dzieci. To badanie, które pozwoli na sprawdzenie, czy nie dochodzi do dysplazji stawów biodrowych- czyli złuszczanie głowy kości biodrowych. Fizjologicznie u noworodków i niemowląt występuje niedojrzałość stawów, która manifestuje się ich delikatnością i brakiem stabilności. Badanie dla dziecka jest bezbolesne, i nie potrzeba się do niego zbytnio przygotowywać. Nie jest to badanie inwazyjne.

USG bioderek dzieci w Poznaniu – gdzie można je wykonać?

W wielu miejscach można wykonać badanie USG bioderek u dzieci. W Poznaniu można je wykonać w neoMedice, gdzie specjaliści w profesjonalny sposób zajmą się Twoim dzieckiem. Badanie jest krótkie i pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości w rozwoju kończyn dolnych Twojego dziecka. Zapisanie się na badanie jest niezwykle proste, można to zrobić przez stronę internetową:

USG bioderek. W Poznaniu stają na wysokości zadania.

Do badania Potrzebne będzie również skierowanie. Warto się po nie zgłosić już w 1. miesiącu życia maluszka i zawczasu umówić się na konsultację ortopedyczną. Może się okazać, ze nie będzie terminu. Na tego typu badania czas oczekiwania bywa dość długi. W Poznaniu konsultacje ortopedyczne mają dosyć dobre terminy. Jednak o zdrowiu malca warto myśleć już zawczasu i zrobić wszystko, by rozwijało się prawidłowo.

  Czerp siłę z colostrum