Test SANCO – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Autor Wyłączono
Test SANCO

Troska o zdrowie własnego dziecka zawsze spędza sen z powiek przyszłym i obecnym rodzicom. Medycyna jednak rozwija się praktycznie z dnia na dzień co daje wiele możliwości na monitorowanie Zdrowia Dziecka jeszcze przed jego narodzinami. Rozwija się także diagnostyka prenatalna która umożliwia zrobienie testu to bardzo wczesnym etapie ciąży. Dlatego też test SANCO jest coraz częściej wykonywany.

Test SANCO – Podstawowe informacje

Wszelkie badania wykonywane w czasie ciąży powinny odbywać się bez ingerencji w bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka. Dlatego też pożądane są wykonywane badania, które nie zakłócają jego spokoju. Genetyczny test SANCO to nieinwazyjny test, w pełni bezpieczny zarówno dla matki jaki dla dziecka.

Co więcej test SANCO w Poznaniu pozwala na uzyskanie wyniku z dokładnością do 99 procent, co zapewnia mu największą wiarygodność wśród testów genetycznych tego typu.

Test genetyczny SANCO zleca się, gdy lekarz podejrzewa ryzyku uszkodzenia płodu. Również rodzice mogą sami zdecydować czy chcąc, aby test taki został wykonany. Podaje on w bardzo wysokiej dokładności nieprawidłowości chromosomalne, które mogą pojawić się w DNA płodu.

Genetyczny test prenatalny SANCO

Test genetyczny SANCO – przeczytaj zanim się zdecydujesz

Test genetyczny SANCO wykonuje się w celu zbadania DNA płodu. Określa on ryzyko wystąpienia u dziecka zespołu Downa a także zespołu Edwardsa oraz Patatu. Są to choroby genetyczne, które tak naprawdę mogą wystąpić w każdej ciąży. Choć lekarze zwracają uwagę na kilka czynników, które mogą bardziej przyczynić się do pojawienia się jednej z chorób.

Test SANCO w Poznaniu powinny zatem wykonać kobiety w ciąży, które ukończyły już 30 rok życia. Również te, które w przeszłości straciły ciążę lub urodziły już dziecko z chorobą genetyczną.

  Sposób obsługi mobilnego wpłatomatu

Test SANCO to jedna z wielu możliwości jakie daje ówczesna medycyna w ochronie zdrowia dzieci i matek w ciąży. Na wykonanie takiego testu decyduje się coraz więcej rodzin. Wykrywa on również inne choroby choć trzy wspomniane są pod względem badań genetycznych najważniejsze.