Nowoczesne łazienki wykorzystują kolor!

Autor Wyłączono

Kiedyś płytki łazienkowe kojarzyły się tylko z wykończeniem podłóg, bądź nudnymi wzorami. Teraz wykończenia zupełnie się zmieniły, dzięki czemu możemy wykorzystać je w całości. Obecnie hitem jest wykorzystywanie ciekawych płytek ściennych do łazienki. Płytki do łazienki to nie tylko bogactwo materiałów, lecz także wzorów i kolorów. Wciąż największą popularnością cieszą się płytki ceramiczne.

Mogą śmiało imitować także inne materiały: drewno, beton, naturalny kamień. Co więcej, wcale nie muszą być idealnie gładkie. Projekty łazienek wykorzystujące płytki jako dekorację ścian sprawdzają się doskonale przy tworzeniu ciekawych przestrzeni. Szczególnie w małych łazienkach, gdzie ciekawy wzór na ścianie może albo optycznie powiększyć pomieszczenie, bądź być ciekawą dekoracja, dzięki czemu nie m potrzeby dodawania zbyt dużej ilości elementów i jest szansa na utrzymanie minimalistycznego wnętrza. Wtedy im mniej armatury, tym lepiej- wbudowanie jej w ścianę czy ukrycie pod płytkami jest doskonałym pomysłem.

Aranżacja łazienki w nowoczesnym stylu

Istnieje wiele ciekawych aranżacji łazienki. W dalszym ciągu króluje minimalizm. Czy to klasyka czy kolor, ważne by jak najmniej elementów było widocznych w pomieszczeniu. Oryginalny marmur jest materiałem kosztownym, w dodatku zasoby surowca coraz bardziej się wyczerpują. Z pomocą przychodzą płytki perfekcyjnie imitujące naturalny kamień. Kolory czy kolorowe wzory mogą być ciekawym motywem przewodnim w łazience. W dalszym ciągu popularne są różne formaty płytek i płytki niestandardowe.

Ośmiokąty (oktagony) w połączeniu z kwadratami tworzą harmonijny, a zarazem przyciągający wzór na eleganckim ciemnym tle. Ich unikatowość można podkreślić używając fugi w kontrastowym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem może być stosowanie kontrastowych wykończeń w łazienkach. Wzór pepitkę znamy głównie z tkanin, ale równie ciekawie prezentuje się na płytkach ściennych.

Pamiętajmy o tym, że trzeba go tylko oszczędnie stosować. Tak mocny wzór może nadmiernie zdominować wnętrze. Niekoniecznie trzeba też korzystać z ciemnych kolorów. W małych łazienkach może to wręcz optycznie pomniejszać pomieszczenie. Jeśli nie chcemy robić wnętrz białych, możemy wykorzystać jasne, pastelowe odcienie, np. miętowe. Przełamią one standardową biel i dodadzą nowoczesności do łazienki.

  Obsługa skupu palet w poznaniu

Najlepsze projekty łazienek realizuje się z Grupą Mo

Grupa Mo od wielu lat realizuje wszystkie ciekawe projekty łazienek. Wiele aranżacji z elementami wykończenia kupowanych właśnie u nas staje się inspiracją dla kolejnych osób. Na stronie firmy: możemy znaleźć wszystkie aktualnie dostępne elementy wyposażenia łazienek. Odpowiednio dobrane stworzą idealne połączenie z wykończeniem. Czy to płytki, czy akcesoria wykończeniowe- każdy znajdzie tutaj cos dla siebie. Dla osób potrzebujących porady grupa doradców jest na wyciągnięcie ręki i pomoże w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Nie ma co czekać, tylko zamawiać!